Fragile Queen Symphony

Vychádza a krstí sa 1. decembra v Ateliéri Babylon, v Bratislave
Spojenie Fragile, symfonického orchestra Sinfonietta Bratislava, rockovej kapely a hitov kapely Queen malo premiéru na tohtoročnom Viva Musica! festivale vo vypredanej Aegon aréne. Výsledkom reakcií fanúšikov je live CD z koncertu, ktoré vychádza už 1. decembra pod hlavičkou Viva Musica! records.
Na projekte sa pracovalo vyše pol roka a výsledok stál za to! Braňo Kostka povedal, že ide zatiaľ o ich najväčší a najnáročnejší projekt. Celý koncert sa nahrával a po vypočutí záznamu a najmä na základe reakcií ľudí sa Braňo Kostka a riaditeľ Viva Musica! festivalu Matej Drlička rozhodli tie najlepšie kúsky zvečniť na CD. Mixu skladieb sa ujal Braňo Kostka osobne v jeho štúdiu.
„Výber skladieb na album bol v tomto prípade nesmierne ťažký. Bolo mi v prvom rade ľúto, keď sa niektorá zo skvelých skladieb na CD nezmestila. Musel som tiež prihliadať na to, aby sa objavili na CD- čku sóla všetkých kolegov. Myslím si, že i vďaka tomu bude CD veľmi pestré“, prezrádza Braňo Kostka.

Členovia Fragile – Jana Golis, Soňa Norisová, Kamila Apetauer, Jana Boltižiar, Helena Krajčiová, Svetlana Rymarenko, Slavomír Košecký, Martin Madej, Peter Lacho, Vilo Csontos, Kamil Mikulčík a Jozef Hečko – spracovali do netradičných aranžmánov nesmrteľné hity dnes už legendárnej britskej kapely Queen ako Bohemian Rhapsody, The Show Must Go On, Barcelona, I Want To Break Free, Bicycle Race a mnohé ďalšie, ktoré na koncerte uviedli spoločne so symfonickým orchestrom a nadupanou rockovou kapelou v hviezdnom zložení Michal Bugala, Juraj Zaujec (gitary), Tomáš Gajlík (klavír), Eugen Vizváry (klávesy), Juraj Griglák (basgitara) a Martin Valihora (bicie) pod taktovkou Braňa Kostku. Na aranžmánoch skladieb sa podieľali traja ľudia – Braňo Kostka, Jana Golis a o orchestrálne party sa postaral Adrián Harvan.